Tipy na výlety

Plzeňský pivovar:

Zajímavá atrakce nejen pro milovníky pěnivého moku. V plzeňském pivovaru uvidíte výrobní postup při tvorbě piva. Dozvíte se zajímavosti z historie jak konzumace, tak výrobních procesů. Nedílnou součástí je i velmi oblíbená ochutnávka.

 

 

 

Pivovarské muzeum v Plzni:

Muzeum se nachází v původní historické budově, kde se vaří pivo již od 15. století. Na prohlídce se dozvíte nespočet zajímavostí:

Dozvíte se například o starověké výrobě piva, kdy se drobily tzv. pivní chleby do vody, ve které se následně nechali zkvasit. Dále navštívíte autentickou

historickou hospodu z přelomu 19. a 20. století, restauraci z třicátých let 20. století. Navštívíte také pivní laboratoř, kde budete podrobně, avšak poutavě  seznámeni s průběhem výroby piva.

 

 

Zoologická zahrada Plzeň:
Jedná se o jednu z atrakcí, které doporučujeme navštívit každému bez rozdílu věku. Plzeňská zoologická zahrada nedávno oslavila 80-té narozeniny a je jedna z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších na území české republiky.Mezi jednu z nejzajímavějších expozic jistě patří Dinopark, zde uvidíte dokonalé repliky dinosaurů v jejich předpokládaném prostředí.

Nicméně zoologická zahrada v Plzni stále rozšiřuje a modernizuje své prostory.

 

 

Plzeňské historické podzemí:

Za velmi poutavou prohlídku považujeme také návštěvu historického podzemí v Plzni. Dozvíte se mnoho zajímavých informací od důvodů proč podzemí vznikalo, přes ukázky jak se podzemí v průběhu staletí měnilo, kvůli měnícím se požadavkům měšťanů. To vše v historickém a mírně mystickém duchu podzemního labyrintu chodeb sklepů a studní.

Mezi nejpoutavější část prohlídky určitě patří návštěva historické alchymistické dílny, která se každoročně otevírá ve vybraných termínech.

 

Muzeum loutek v Plzni:

Loutkové divadlo se nachází v středověkém, historickém domě, s velmi bohatou historií, na Náměstí Republiky. Muzeum obsahuje velké množství loutkových expozic, mezi nejoblíbenější jistě patří expozice věnována osobnostem Gustavu Noskovi, Josefu Skupovi a Jiřímu Trnkovi a jejich nejznámějším českým loutkám Spejblovi a Hurvínkovi.

 

 

Muzeum strašidel v Plzni:

Nahlédněte do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů staré Plzně a okolí. Naleznete zde bájného knížete Radouše, vodníky, čarodějnice, čerty, ohnivé psy draky a jiné pohádkové bytosti a monstra. Muzeum se nachází ve sklepeních na náměstí Republiky v Plzni.

 

 

 

Techmania:

Všem návštěvníkům kempu vřele doporučujeme navštívit interaktivní centrum Techmania. Centrum je založeno na expozicích interaktivních exponátů, které hravou formou představují nebo vysvětlují fyzikální princip. Centrum je ideální místo pro děti, nicméně věříme, že se zde zabaví i dospělí návštěvníci.

 

 

 

zámek Kozel:

Zámek kozel je lovecký zámek postavený na konci 18. století, který byl následně využíván jako letní sídlo šlechty. Zámek je vybudován v klasicistním slohu s lehkým vlivem francouzského stylu. Tyto dva slohy v kombinaci s „návratem k přírodě“ dali vzniknout jednoduchému, avšak elegantnímu zámku, který stojí za  to navštívit.

 

 

Konstantinovi lázně:

Konstantinovi lázně se nacházejí 35 km od Plzně v jedné z nejčistších oblastí Čech, v klidné, civilizací skoro nedotčené krajině s velkým množstvím vyvěrajících kyselek. Díky čistému ovzduší a kyselkám bohatých na uhličitany je místo hojně navštěvováno pro léčení kardiovaskulárních nemocí.

 

 

 

Přimda:

Vznik města je spjat se stejnojmenným hradem. Brzy po dostavění se městečko stalo poutním místem na cestě z Prahy do Norimberka. Samotný hrad Přimda je obestřen pověstmi a legendami. Na hradu je také zajímavé že není známo kdy a kým byl vybudován.

 

 

 

Air park ve Zruči u Plzně:

Všem příznivcům letadel a vojenské techniky doporučujeme navštívit Air park ve Zruči u Plzně. Jedná se o soukromou sbírku letadel a vojenské techniky. Sbírka obsahuje 50 vystavených letadel a 16 děl, tanků a obrněných transportérů.

 

 

 

hrad Buben:

Buben je zřícenina hradu v okrese Plzeň-sever v katastrálním území obce Plešnice. Zřícenina stojí na protáhlém ostrohu nad soutokem řeky Mže a Plešnického potokav nadmořské výšce přibližně 350 m n. m. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR. Volně přístupná zřícenina je oblíbeným cílem turistů, zejména pro obyvatele krajského města Plzně a návštěvníků vodní nádrže Hracholusky.

 

 

Gutštejn:

je zřícenina hradu jihovýchodně od Konstantinových Lázní v okrese Tachov. Stojí v lesnaté a kopcovité krajině na ostrožně nad potokem Hadovka v nadmořské výšce 425 m n. m. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR.

 

 

 

Lanové centrum Dolní Polžice nabízí venkovní areál s nízkými a vysokými lanovými překážky.

 

 

 

 

 

bezdružická lokálka:

Místní železnice neboli lokálka – samo slovo o sobě vyvolává romantické představy a vzpomínky nejednoho trampa, turisty a příznivce stříbřitých linek kolejí, procházejících nenásilně venkovskou krajinou. Mikroregion Konstantinolázeňsko se může pochlubit jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších českých lokálek. Už od roku 1901 denně jezdí možná trochu pomaleji, ale o to jistěji, vláček od hlavní plzeňské trati z Pňovan přes Konstantinovy Lázně do Bezdružic

 

 

Wellness centrum Konstantin:

Bazén s příjemně prohřátou vodou, vířivky, sauny, aromaterapie i zážitkové masáže pohladí Vaše tělo i duši.

Otevřeno denně 10.00 – 21.00